TOKSYNA BOTULINOWA

Złotym standardem w niwelowaniu zmarszczek mimicznych jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, potocznie zwany botoksem.

 

BOTOKS

To hasło budzi wiele kontrowersji, Wynika to głownie z tego , że na jego temat powstało mnóstwo mitów. Dużo pisze się o jego ciemnych stronach. W popularnych magazynach toksyna botulinowa określana jest mianem trucizny czy jadu, co już budzi negatywne skojarzenia. A preparat ten to lek jak każdy inny. W dodatku wywołuje o wiele mniej działań niepożądanych w porównaniu choćby z aspiryną czy czymkolwiek na nadciśnienie. Plotkarskie media chętnie prezentują amimiczne twarze aktorek, które przesadziły z ilością botuliny. Tymczasem taki wygląd jest przede wszystkim wypadkiem przy pracy lekarza, a nie jakąkolwiek normą.

BOTOKS-HIT MEDYCYNY ANTI-AGINE

Zaliczany jest do grupy zabiegów profilaktycznych , którym dobrze jest się zacząć poddawać od około 30 roku życia. Bo jeżeli odpowiednio wcześniej zacznie się niwelować ze jego pomocą zmarszczki mimiczne, mogą one nigdy się nie utrwalić, Tak oznacz to , że przy odpowiedniej systematyczności możemy nigdy nie doczekać się zmarszczek .!

Medycznym wskazaniem do botoksu jest redukowanie lwiej zmarszczki-tej powstającej pomiędzy brwiami. Wszystkie inne miejsca podania preparatu to tzw. Zastosowanie off-label. Są skuteczne, legalne i sprawdzone , choć niezatwierdzone przez odpowiednie medyczne instancje. To , że botokem można wygładzić kurze łapki czy poprzeczne zmarszczki na czole, raczej powszechnie wiadomo. Jednak często stosuje się go do niwelowania innych mankamentów urody.

„BY TWARZ WYGLĄDAŁA NA WYPOCZĘTĄ I ZRELAKSOWANĄ, WYSTARCZY PODAĆ NAPRAWDĘ NIEWIELKIE ILOŚCI BOTULINY.

 

Czas utrzymywania się toksyny zależny jest o wielkości użytej dawki- im więcej go podamy pacjentowi, tym dłużej będziemy się cieszyć efektem. Nie ma jednak obaw , że po zabiegu mimika będzie w pełni zablokowana. To już jest dawno passe. Teraz w cenie jest więcej naturalności-wstrzykuje się więc takie ilości toksyny , by twarz mimo rozprostowania zmarszczek, nadal mogła się w jakimś zakresie ruszać .Podawane obecnie dawki są naprawdę minimalne, zawsze przecież można dostrzynkąć więcej preparatu. Z botoksem bowiem nie warto przesadzać również dlatego , że grozi to powikłaniami.

Zalety:

Likwiduje zmarszczki

Zabieh jest bezpieczny

Produkt jest dokładnie przebadany

Popularny zabieg

Przy odpowiednych dawkach daje naturalny efekt

Wskazania:

Od ok 30 roku życia jako profilaktyczny zabieg

Można wykonać go wcześniej , jeżeli są do tego wskazania: marszczenie czoła,bruksizm, uśmiech dziąsłowy

Przeciwwskazania:

Ciąza

Karmienie piersią

Uczulenie na któryś ze składników

Aktywne choroby autoimmunologiczne