Manualne oczyszczanie twarzy
Leczenie obejmuje ręczne usuwanie zaskórników. Pierwszym etapem ręcznego czyszczenia jest dokładne usunięcie makijażu twarzy. Kosmetyczka następnie złuszcza się, aby usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka. Następnie nakłada na skórę preparat zmiękczający na kilka minut i kieruje strumień pary na twarz, co rozszerza pory i zwiększa działanie preparatu. Kosmetyczka następnie usuwa zawartość porów, naciskając palce jednorazowymi rękawiczkami. Po usunięciu zaskórników na twarz nakłada się przeciwzapalny i kojący krem lub maskę. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb skóry klienta. Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów skóry (z wyjątkiem skóry włośniczkowej z powodu pary).

Czym wyróżnia się zabieg manualnego oczyszczania twarzy?

– Kompleksowe połączenie pielęgnacji skóry i czyszczenia ręcznego

– Aseptyczność zabiegu

Manualne oczyszczanie twarzy – krok po kroku
-Płyn do demakijażu

– Ocena stanu skóry

– Wybór odpowiednich preparatów

– Ocena stanu skóry

– Ręczne usuwanie zaskórników

– Zastosowanie maski do określonego rodzaju skóry

– Zakończenie zabiegu odpowiednio dobranym kremem

Właściwe ręczne oczyszczanie twarzy jest nieco bolesnym i nieprzyjemnym momentem. Oczywiście wymaga to posiadania odpowiednich umiejętności i wiedzy. Podczas operacji bardzo ważne jest przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa oraz działanie w sposób profesjonalny. Chociaż jest to procedura nieinwazyjna, warto skorzystać z osobistej porady eksperta, który prawidłowo oceni stan skóry i wybierze odpowiedni preparat.

Przeciwwskazania
– otwarte rany lub uszkodzenie skóry w miejscu leczenia
– Choroby wirusowe (np. Opryszczka), skóra bakteryjna, grzybica skóry, aktywne zapalne choroby skóry (np. AD, egzema, łuszczyca)

– Tendencja do rozwoju bliznowców

– Trądzik ze stanem zapalnym (np. Krostkowy, ropny)

– Trądzik różowaty

– nowotwór

– świeża opalenizna (czerwona skóra)