MEZOTERAPIA

To pięćdziesięcioletnia metoda pochodząca z Francji. Polega ona na wstrzyknięciu danej substancji, która bez iniekcji nie miałaby szans przeniknąć przez barierę skórno-naskórkową. Najczęściej substancją tą jest kwas hialuronowy.

KOKTAJLE Z KWASEM HIALURONOWYM

Można śmiało powiedzieć , że zabiegi z użyciem kwasu są krokiem milowym w dermatoligii estetycznej. Potwierdzeniem tego jest chociażby fakt , że znajduje się on w 90% twz.koktajli. Połowa zabiegów w moim wykonywana jest właśnie z jego użyciem. Oczywiście w różnych wskazaniach. Za jego pomocą można zniewelować każdy rodzaj zmarszczek, uzupełnić objętość na twarzy, uzyskać efekt liftingu, nawodnić skórę, powiększyć usta czy policzki, a nawet poprawić kształt nosa czy brody. Udowodniono, że oprócz nawilżenia kwasem hialuronowym również stymuluje proukcję kolagenu.

 

Główni producenci preparatów stosowanych w medycynie estetycznej wymyślają coraz nowsze formy jego sieciowania. Dzieki temu powstałe specyfiki mogą być bardziej miekkie i plastyczne lub nieco sztywniejsze- wszystko zależy od potrzeb okolicy, którą mają być podane. Sposób sieciowania wpływa również na czas utrzymywania się kwasu hialuronowego w organiźmie.