Mikrodermabrazję diamentową uważa się za stosunkowo delikatną i niepowodującą podrażnień. Kosmetyczka wybiera odpowiednią głowicę diamentową z odpowiednią grubością ziaren. Najmniejsze przeznaczone są najczęściej do okolic oczu i nosa, nieco większe do twarzy, średnich używa się do szyi i dekoltu, zaś największych do innych partii ciała, np. pleców. Ten rodzaj mikropeelingu polecany jest szczególnie osobom ze skórą podatną na podrażnienia i skłonną do alergii.

Mikrodermabrazja wskazana jest szczególnie w przypadku osób, które borykają się z trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, rozstępami, zmarszczkami i cellulitem. Sprawdzi się także w przypadku zmęczonej, pozbawionej blasku cery oraz w przypadku pierwszych oznak starzenia. Mikrodermabrazja może być wykonywana nie tylko w obrębie twarzy, ale także na szyi, dekolcie i plecach.

Przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji

Chociaż mikrodermabrazja jest łagodna i nie niesie za sobą ryzyka poważnych powikłań, istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania tego rodzaju zabiegu. Należą do nich w szczególności stany zapalne skóry, występowanie znamion, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, choroby skóry (trądzik różowaty, łuszczyca, bliznowce, nowotwory, zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze), niedawne zabiegi chirurgiczne w miejscu, w którym ma zostać wykonana mikrodermabrazja. W przypadku doustnej terapii lekami zawierającymi izotretynoinę należy odczekać co najmniej pół roku przed planowaną wizytą w gabinecie kosmetycznym.